Ljeto u knjižnici – radionice u suradnji s Muzejom Cvelferije

Nastavlja se suradnja sa Muzejom Cvelferije, ovaj puta kroz dvije radionice. Prošli tjedan u četvrtak 19.srpnja održana je radionica „Kulturna križaljka“. Kroz pojmove u križaljkama djeca su se upoznavala sa zastarjelim pojmovima, općenito o Muzeju, knjižnici, Cvelferiji i pojmovima iz knjižničarske struke, odnosno ono što oni vide kada dođu u knjižnicu i posuđuju knjige. Sve im je to poznato, samo na drugačiji način prikazano.

Druga radionica održana je jučer pod nazivom „Razglednica iz mog sela“ u kojoj su se susreli sa starim fotografijama iz Drenovaca. Prezentaciju je održala ravnateljica Muzeja Cvelferije Martina Kelava, nakon koje su djeca crtala ono što im je zapelo za oko i sami izradili svoju razglednicu koju ćemo mi poslati na željeno mjesto.
Hvala Muzeju Cvelferije na ugodnoj suradnji!