Radionice uz izložbu “Čuvali smo granicu na Savi”

Uz izložbu „Čuvali smo granicu na Savi“ postavljenu u Općinskoj narodnoj knjižnici Drenovci i otvorenu 12. lipnja održane su i radionice za učenike OŠ „Ivan Filipović“ Račinovci i Područne škole Đurići te, u suradnji s Općinskom narodnom knjižnicom Drenovci, za djecu iz Drenovaca.

Izložbu su organizirali Muzej Cvelferije i Zavičajni muzej „Stjepan Gruber“ Županja. Kustosica Muzeja Cvelferije Martina Kelava provela je djecu kroz izložbu govoreći im o izlošcima. Na taj su se način djeca upoznala s predmetima, običajima i znamenitostima iz razdoblja Vojne granice, odnosno uspostavljanja 12. Drenovačke kompanije 7. Brodske pukovnije. Nakon vodstva kroz izložbu uslijedila je likovna radionica gdje su djeca crtala izložene predmete.