30. Pjesnički susreti – Laureati ovogodišnjih Susreta akademik Luko Paljetak, književnik Davor Ivankovac i mladi Andrej Đeraj

U subotu 11. svibnja 2019. na Središnjem književnom sijelu, završnom programu trodnevnih Pjesničkih susreta u Drenovcima, svečanim uručenjem nagrada proglašeni su ovogodišnji laureati. Povelja Visoka žuta žita za sveukupni književni opus i trajni doprinos hrvatskoj književnosti ove godine je uručena akademiku Paljetku,

Priznanje Duhovno hrašće za najbolju poetsku zbirku autora iz Slavonije otišla je u ruke Davoru Ivankovcu, a ugovor za tiskanje najboljeg poetskog rukopisnog prvijenaca mladog autora iz Slavonije uručen je mladom gimnazijalcu Andreju Đeraju iz Nove Gradiške.

Nagrade su laureatima uručili Dražen Kušen, izaslanik ministrice kulture Republike Hrvatske, Đuro Vidmarović, predsjednik Društva hrvatskih književnika, Andrija Matić, predsjednik Duhovnog hrašća, Jakša Šestić, načelnik Općine Drenovci, Mirko Ćurić, predsjednik Ogranka DHK Slavonsko-baranjsko-srijemskog i Goran Pavlović, ravnatelj Općinske narodne knjižnice Drenovci.

Opširnije na  https://www.knjiznica-drenovci.hr/pjesnicki-susreti-2019/