Denisu Ćosiću Povelja uspješnosti na 25. Danima Josipa i Ivana Kozarca

Kulturna manifestacija Dani Josipa i Ivana Kozarca, koja je posvećena hrvatskim književnicima Josipu i Ivanu Kozarcu, danas će svečanim uručenjem nagrada privesti kraju svoje 25. izdanje.

I ove godine, kao i nekih prethodnih, drenovačka knjižnica i njezina biblioteka Pjesnički susreti imaju nagrađenika na ovoj manifestaciji. Naime, nagrađeni rukopisni prvijenac Neonski bog mržnje Denisa Ćosića, koji je kao ukoričena zbirka predstavljen na 30. Pjesničkim susretima u Drenovcima, ovogodišnjim je dobitnikom Povelje uspješnosti za prvu knjigu.

Podsjetimo se da su ovu nagradu 1999. dobili Marijana Radmilović za knjigu „Portreti nepoznatih žena“, te 2012. Davor Ivankovac za knjigu „Rezanje magle“ koje su objavljene u istoj biblioteci.