Ljeto u knjižnici – radionica “Pitaj što te zanima”

Ciklus radionica „Pitaj što te zanima“ – predstavljanje zanimanja nastavili smo radionicom održanom u četvrtak, 11. srpnja, u sklopu Ljeta u knjižnici. Cilj ovih radionica je djeci približiti i predstaviti razna zanimanja, omogućujući im da pitaju stručnjake određenog područja što god ih zanima. Gost ove radionice je bio Marko Kelava, dr. med. vet koji je djeci na zanimljiv način prezentirao što sve radi veterinar. Najprije im je opisao vrste domaćih životinja i objasnio razlike između pojedinih pasmina, a zatim i neke od divljih životinja, naročito one koje su mogu pronaći u šumama koje nas okružuju. Naveo je i neke bolesti od kojih obolijevaju životinje koje su najčešće u našem kraju te s čim se sve susreće u svom radu. Marko je pokazao djeci i što sve ima u svojoj torbi kada ide na teren te neke od sprava i pomagala koja su mu potrebna u radu. Vrlo rado je saslušao djecu dok su govorila o svojim ljubimcima i njihovim doživljajima te im pomogao određenim savjetima ili im je objasnio zašto se nešto događa na određeni način. Razgovarali su i o raznim životinjama koje su karakteristične za neke daleke zemlje. Djeca su bila izuzetno zadovoljna ovom zabavnom, zanimljivom i poučnom radionicom.