Ljeto u knjižnici – zabavne radionice

Ovotjedne radionice u sklopu programa „Ljeto u knjižnici“ bile su zabavnog karaktera. U utorak, 16. srpnja, na radionici „Igre riječima“ asocijacijama i raznim objašnjenjima smo pogađali zadane pojmove. Par početnih krugova igre je išlo sporije i s manjim rezultatima, no vrlo brzo smo postajali sve uspješniji. Nakon igranja u timovima, nastavili smo igrati po kriteriju brzine, a čak i tada su najmlađi posjetitelji bili pravi protivnici.

U četvrtak, 18. srpnja, radionicom „Zapamti!“ smo vježbali pamćenje. Pomoću kartica sa različitim zadacima morali smo u određenom vremenu zapamtiti zadano, što smo vrlo uspješno i izvršavali. Svaka kartica sadrži i savjete kako nešto lakše upamtiti, kako si pomoći pri pamćenju i kasnijem prisjećanju, što će nam sasvim sigurno pomagati u sličnim situacijama. Na ovaj zabavan način otkrili smo da netko bolje pamti brojeve, netko slike, parove brojeva, slova ili njihove kombinacije ili pak određene skupine pojmova.