“Narodne nošnje kroz objektiv Toše Dapca”

Naslov je to izložbe koja je jučer svečano otvorena u multimedijalnoj dvorani drenovačke knjižnice. Ovaj, po mnogo čemu, izuzetno prilagodljiv prostor od jučer je dobio i svoju galerijsku dimenziju s kojom je drenovačka knjižnica zasigurno obogatila svoju kulturnu ponudu, obraćajući se nazočnima istaknuo je ravnatelj Knjižnice Goran Pavlović.

Inače ova izložba, kojoj su pokrovitelji Ministarstvo kulture RH i Grad Zagreb, već pune dvije godine putuje Hrvatskom, samo je mali dio onoga što sadrži Arhiv Toše Dapca u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu, istaknula je autorica izložbe Bojana Poljaković Popović magistra etnologije i kulturne antropologije pri Posudionica i radionica narodnih nošnji iz Zagreba. U ime Vukovarsko-srijemske županije skupu se obratio zamjenik pročelnika Upravnog odjela za poljoprivredu i infrastrukturu Darko Juzbašić, a izložbu je biranim riječima otvorio Jakša Šestić, načelnik Općine Drenovci. Zahvaljujući mladim članicama KUU Ogranak Seljačke sloge iz Drenovaca i njihovim voditeljicama posjetitelji izložbe su imali priliku vidjeti narodne nošnje cvelferskoga kraja.