Ples za djecu i posjet prvašića

Kao što je najavljivano, započeli smo s tečajem plesa za djecu. Prvi susret je bio u petak, 8. studenoga, kada su se djeca upoznala s voditeljem radionica Vjekoslavom Didovićem. Za početak su rasplamsavali interes za ples i radili osnove za budući rad. Ni sat i pol veselog druženja djeci nije bilo dovoljno, stoga jedva čekamo idući petak!

Program Mjeseca hrvatske knjige je nastavljen posjetom učenika prvog razreda Osnovne škole Mare Švel – Gamiršek iz Vrbanje. Najprije smo se opustili uz prigodnu slikovnicu, a zatim razgovarali o njoj te tako utvrđivali pravila ponašanja u knjižnici, kako posuditi knjigu i kako je čuvati. Obišli smo prostor knjižnice, upoznali se s odjelima, građom i uslugama. Na kraju su nas učenici počastili svojim recitacijama.