Programi u Mjesecu hrvatske knjige

Nastavljajući obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige u drenovačkoj knjižnici danas, 22. listopada, održan je Nacionalni kviz za poticanje čitanja te radionica „Petar Pan u gostima“.

Kao i ranijih godina, knjižnica je u suradnji s Osnovnom školom „Ivan Meštrović“, Drenovci sudjelovala u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. Knjige zadane za ovogodišnji kviz „Ritam odrastanja“ oduševile se učenike koji su se za njega pripremali pa su ih i preporučili ostalim učenicima. Nakon kviza smo se ugodno družili u prostoru knjižnice uz priču i časopise.

„Petar Pan u gostima“ je također redovni program u sklopu Mjeseca hrvatske knjige. Posjet mališana iz vrtića „Petar Pan“, Drenovci započeo je čitanjem slikovnice, nastavio se razgovorom o instrumentima te bojanjem i crtanjem raznih instrumenata. Razgledali smo knjižnicu, a na dječjem odjelu se pobliže upoznali sa knjižničnom građom za djecu.